Hösten2021
Ann Sofie Englesson , Olje målning
Crister Mattsson, Bokföreläsning, fotokonst                                
Lennart Sand,
Natur Oljemålning                                        
C Göran Carlsson,
abstrakt oljemålning 
Frank Gordon Brundin, Skulptur (Zoo) 
Calén & Hazelius, Sammanstråla 
                                  



Våren 2021
Jocke Nordin olja, framflyttad fr -20
Peter Nilsson, akvarell, framflyttad
Charlotta Blomberg, Knivsta, akryl, olja framflyttad men inställd
Tomas Vagner, stora verk, abstrakt ersatte
”Ung Konst”, då elevernas verk tyvärr brunnit i samband med att lokalerna på SSHL brunnit ner helt! 
Sigtuna Folkhögskola avslutningsutställning konstlinjen
Harriet Beijar och Kerstin Mattsson Roslagsmålare


Hösten 2020
Johan Thunberg,
akryl, naturmotiv, akvareller o akryl
Thomas Näsström, akrylmålningar
Sarianna Kranz, ”enkaustik”, urgammal teknik + nya tekniker
Anne-Sofie Englesson, akvareller(snabbt insatt som ersättare)
Birgitta Glennmark, akvareller och akryl, hela galleriet, båda våningarna
Konstnärsgrupp ”De Frigående”, 6 olika konstnärer fr Saltis till Norrtälje, 
genom Harriet Wilde

Peter Nilsson, akvareller mest fåglar

Våren 2020
Mikael Altersten ,
han fyllde hela lokalen med 10 olika konstnärer, events på lördagarna
Pandemin drabbade oss under dessa sista dagar med events

Två omgångar utställningar inställda, på grund av restriktionerna, 
fyra olika konstnärer drabbade, framflyttade till andra tillfällen
”Ung Konst” med sigtunaelever också inställd, samt Sigtuna Litteraturfestival,
som planerats bl a i våra lokaler 

Hösten 2019
Henrik Svensk,
olika teknik, bl a 3D-printade verk
Jackie Eketorp & Judith Nyberg, broderi, textila tekniker
Cecilia Björk, mixed media 
Britt-Marie Entenius, målningar & Bosse Ljung, modeller
Elahe Dastgheib, fotokonst
Olga Palchevskaya, olja
Björn Bergman, fåglar akvarell
Anne Daftler, keramik
Lara Simonof, olja, grafik
PA Larsson, olika tekniker bl a i trä
Sigridur Huld Ingvarsdottir, olja
Ivar Asplund, stickning

Våren 2019
Anna Afzelius-Alm,
färgstarka akrylmålningar
Tina Närefors, olja, natur
Ulf Andersson, foto, flygbilder, natur och storstäder
Veronica Appelgren-Rodriguez, guldsmed, smycken och stenar
Mikael Altersten, mixed media olika tekniker
Pia Olsson, målningar olika teknik och textil
”Ung Konst” SSHL-elever visar sina verk
Käpphästar från Gårds-Hästis, Wenngarn